סדר הפעולות לאיפור נכון

שלום פרינססות אהובות,
אני נתקלת לא מעט בשאלות לגבי סדר הפעולות לאיפור נכון.
אז אל דאגה! בדיוק בשביל זה אני כאן, לעשות לכן סדר, בפינת הטיפים של פרינססה!

סדר הפעולות לאיפור נכון:

 

  1. קרם לחות – פעולה ראשונה לפני הכל. יש למרוח את קרם הלחות על פנים נקיות ולחכות מעט שייספג (כל אחת תבחר את הקרם לפי סוג העור שלה).
  2. פריימר – הפריימר הוא בסיס למייק אפ, מקבע אותו, מחליק את העור וסופח שומנים מהפנים. ישנם סוגים שונים של פריימר – מאט או מבריק לפי סוג עור.
  3. קורקטור – ישנם סוגים שונים של קורקטורים הבולטים ביניהם הקורקטור הירוק שמסתיר אדמומיות ופצעים, וקורקטור כתום שתפקידו להסתיר פגמנטציות וכהויות. את הקורקטור נמרח לפני המייק אפ – כל אחת והקורקטור שהיא זקוקה לו.
  4. קונסילר – אחרי שמרחנו קורקטור כתום מתחת לעיניים, כדי להסתיר כהויות נוכל להתחיל למרוח את הקונסילר, בגוון המתאים לצבע העור שלנו.
   נמשיך עם סדר הפעולות לאיפור:
  5. מייק-אפ – לאחר שבחרנו את גוון שמתאים לנו (ואם תרצו לדעת עוד לגבי מציאת גוון מתאים, כתבו לי ואכין לכן פוסט נוסף) יש למרוח אותו בצורה אחידה על הפנים במברשת או ספוגית.
  6. קונטור – החלק האהוב עליי! הצללות שמפסלות את הפנים והארות כדי להאיר במקומות הנכונים, מתחילים בהצללה רטובה ואחריה הצללה יבשה. (הסבר על הצללות זו תורה שלמה ובהמשך יצא פוסט מיוחד בנוגע לזה).
  7. פודרה – הפודרה מקבעת את הבסיס ונותנת מראה מאט, מונעת מראה של זיעה, ברק יתר ושמנוניות.
   שמנה לב! אין להניח פודרה באזורים של קמטוטים ובעור מבוגר. הפודרה נכנסת לחריצים ומבליטה קמטים ולכן בעור מבוגר יש להניח פודרה באזור ה-T (אף ומצח) במידת הצורך.
  8. סומק – בוחרים צבע מתאים, מניחים על תפוחי הלחיים ומתחברים להצללה.
  9. צללית – בוחרים צללית ובמידה והאיפור הוא ליום עדיף צללית בהירה ועדינה.
   ועכשיו שמנה לב! טיפ חשוב!
   במידה ואתן מתאפרות לערב, אז סדר הפעולות לאיפור משתנה. אם אתן רוצות להניח צללית כהה והיא מתפזרת על הפנים, כדאי להתחיל לאפר את העיניים קודם, (אחרי הלחות הפריימר והקורקטור) ואז לנקות במגבון את מה שהתפזר על הפנים ורק לאחר מכן למרוח את המייק אפ. עבודה מסודרת תגרום למראה להראות נקי ותחסוך מכן זמן מיותר.
  10. גבות – הגבה מפסלת את צורת העין, ולכן כדאי להדגיש את הגבות בעפרון או צללית ומברשת מתאימה.
  11. מסקרה – אי אפשר בלעדיה. מדגישה את הריסים, פותחת את העין ומשלימה את המראה.
  12. שפתיים – תוחם שפתיים, אודם או גלוס, או גם וגם.

עד כאן פרינססות אהובות, מקווה שעזרתי לכן קצת להבין מהו סדר הפעולות לאיפור. עולם הטיפוח והאיפור, הוא עולם שלם וגדול וזה על קצה המזלג. על כן אגע כל פעם בנושא מסוים ואתן לכן טיפים והעשרה בתחום.

ואם יש לכן שאלות כתבו לי ואענה לכן בכיף.